Dzieciństwo bez próchnicy

Drodzy Rodzice, miło nam poinformować, że nasze przedszkole dostało się do projektu "Dzieciństwo bez próchnicy".

"Dzieciństwo bez próchnicy" to skrócona nazwa projektu, -

„Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów. Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.Cele bezpośrednie projektu to m.in. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydują się na udział w projekcie. Otrzymają one atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegóły oraz filmy edukacyjne dla dzieci i Rodziców dostępne na oficjalnej stronie projektu. Link poniżej