O PRZEDSZKOLU

WYCHOWANIE * ZABAWA * EDUKACJA * OPIEKA

Przedszkole nr 18 to przedszkole wielooddziałowe. Nasze przedszkole posiada 6 oddziałów, 5 oddziałów mieści się w budynku się przy ul. Pocztowej 20 w Mysłowicach w dzielnicy Wesoła oraz jeden oddział przedszkolny przy ulicy 3 – go Maja 19.

Nasza placówka dysponuje czterema salami dla dzieci. Sale te są jasne, przestronne i estetycznie urządzone. Ponadto w przedszkolu znajduje się łazienka przystosowana do potrzeb dzieci, gabinet dyrekcji, kuchnia oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Do sal prowadzi jasny korytarz, w którym można podziwiać galerię prac dzieci. Pełni on również rolę szatni dla dzieci, gdzie każde z nich ma szafkę na swoje ubrania.

Przedszkole posiada również duży ogród przyległy do budynku przedszkolnego, wyposażony w urządzenia do zabaw ruchowych i piaskownicę. Dzieci mogą w nim bezpiecznie się bawić jak i odpoczywać a także prowadzić obserwacje przyrodnicze.

Pamiętajmy, że przedszkole to nie sam budynek, a przede wszystkim ludzie tworzący to miejsce. Na czele naszej placówki stoi Pani Dyrektor Grażyna Pacuk, wykwalifikowany pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi a także w zarządzaniu taką instytucja jaką jest przedszkole.

O państwa pociechy dba wykwalifikowana kadra nauczycieli, którzy swoją pracę traktują jako powołanie a nie tylko wyuczony zawód. Nasze najmłodsze grupy „Krasnalki” prowadzi Pani Kasia M. a swoją pomocą i doświadczeniem zawsze służy Pani Krysia i grupę "Biedronki" - Pani Magda. Grupę cztero i pięcio - latków – „Wiewiórki"” prowadzi Pani Asia. Nad grupą "Motylków" czuwają Pani Ola, Pani Krysia oraz Pani Irenka. Grupy starszaków, przygotowują się do roli uczniów pod czujnym okiem swoich wychowawczyń:

• „Krasnalki” – Pani Kasia M.

• „Skrzaty” – Pani Kasia W.

O pełne brzuszki naszych przedszkolaków dbają Pani Justyna i Pani Gabrysia, a zawsze najlepsze i najświeższe produkty, a także ciekawe menu stara się zapewnić Pani Bronia.
Ładu i porządku w naszym przedszkolu strzegą Pani Sybila, Pani Krysia, Pani Ewa i dwie Panie Basie.
Zepsuta zabawka, cieknący kran, skrzypiące drzwi to tylko niektóre problemy, z którymi musi zmierzyć się Pan Marek, który niczym MacGyver upora się z każdą usterką.

MIARĄ JAKOŚCI USŁUG JEST STOPIEŃ ZADOWOLENIA DZIECI I RODZICÓW

W NASZYM PRZEDSZKOLU IDEĘ ZAJĘĆ OTWARTYCH REALIZUJEMY CODZIENNIE. KAŻDY RODZIC PO UZGODNIENIU Z NAUCZYCIELKĄ MOŻE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH ORAZ ZABAWACH ORGANIZOWANYCH W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

PLACÓWKA ZAPEWNIA:

Opiekę wychowawczo – dydaktyczną.

Poszerzone oferty edukacyjne oparte na doborze programów wychowania przedszkolnego.

Dodatkowe oferty zajęć z dziećmi: nauczanie zindywidualizowane, j. angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia, tańce.

Uczestnictwo dzieci w przeglądach teatralnych, festiwalach piosenki, konkursach plastycznych, recytatorskich, uroczystościach i wycieczkach.

ad

NASZĄ AMBICJĄ JEST ZOSTAĆ
PRZEDSZKOLEM INTEGRACYJNYM, DLATEGO MILE WIDZIANE SĄ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE!!!