ZAJĘCIA DODATKOWE ORGANIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i organizowane w godzinach poza podstawą programową

KÓŁKO KULINARNE "ZDROWY PRZEDSZKOLAK środy 14.30 - 15.00

KÓŁKO EUROPEJSKIE "JESTEM POLAKIEM I EUROPEJCZYKIEM wtorki godz. 14.30 - 15.00

ZABAWY Z MASĄ SOLNĄ czwartki 14.30 - 15.00

KÓŁKO PLASTYCZNO - MUZYCZNE wtorki 15.00 - 15.30

RELIGIA

LOGOPEDIA

ZABAWY DLA ZAINTERESOWANYCH

ZABAWY TANECZNO - MUZYCZNE - kontakt z muzyką dostarcza maluchom wiele radości i frajdy. Piosenki, ich nastrój i rytm pozwalają dzieciom na ekspresję ich uczuć, wyładowanie skumulowanej w nich energii oraz daje satysfakcję z działania. Dzieci wykazują naturalną potrzebę ruchu, którą mogą zaspokoić np. podczas zabaw muzyczno-ruchowych.Niezależnie od poziomu rozwoju dziecka muzyka sprzyja jego ogólnemu rozwojowi w sferze fizyczno-motorycznej, intelektualnej, emocjonalnej, estetycznej i społecznej.

[

ZABAWY PLASTYCZNE- zajęcia plastyczne stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale relaksują oraz dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego nas świata. Dzieci poprzez prace plastyczne wyrażają swoje uczucia, myśli oraz pokazują nam dorosłym niezwykły świat dziecięcych marzeń. Rysowanie, malowanie, lepienie, wycinanie czy inne przejawy tzw. sztuki dziecka, doskonalą sprawność manualną , w ten sposób dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych.

ZABAWY TEATRALNE- zabawy teatralne rozwijają wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a także piękną, poprawną mowę. Rozwijają także pamięć wzrokowo-słuchową. Na zajęciach teatralnych dziecko obcuje z literaturą - klasyką dziecięcą i tekstami współczesnymi, poznaje różne gatunki i twórców literatury. Uczestnicy zajęć rozszerzają swoją wiedzę o nowe pojęcia z zakresu teatru.

ZABAWY EKOLOGICZNE- najbardziej wartościowymi metodami zapoznania dzieci ze środowiskiem przyrodniczym i otaczająca rzeczywistością, kształtującymi niewątpliwie ich ekologiczna świadomość są; obserwacje, praktyczne zajęcia, wycieczki, inscenizacje, opieka nad zwierzęta a przede wszystkim przeżycia w kontakcie z naturalnym środowiskiem. Również zabawa, śmiech, humor jak również taniec i śpiew są okazją do poznania przez dzieci tego, co piękne.

Poznanie tajemniczego świata, jakim jest niewątpliwie świat otaczającej przyrody, o który należy dbać i żyć z nim w zgodzie inspiruje także dziecięca wyobraźnię.

Przychodzi teraz pora na to, aby uczyć zaufania do przyrody i aby każdy na swoim miejscu tu i teraz, uważnie się rozejrzał i spostrzegł piękno otaczającego świata.